Az év elején megszerzett olasz bajnoki 3. helyet hozó Imolában zárult a TCR Italy szezonja a Hungarian Motorsport Academy támogatottja, Losonczy Levente számára. Az Aggressive Team Italia színeiben versenyző pilótának ezúttal nehezebb dolga volt, de bebiztosította az összetett 3. helyét a 25 éven aluli versenyzők értékelésében.

Emlékezetes pillanatokat hozott az imolai Autodromo Internazionale Enzo e Dino Ferrari az Aggressive Team Italia versenyzője, Losonczy Levente számára, hiszen a szezon elején olasz bajnoki 3. helyezést ért el a TCR Italy mezőnyében. Itt rendezték a bajnokság utolsó fordulóját is, ahol már az edzéseken látszott, hogy Leventére még nehezebb hétvége vár.

„Az első nap nem úgy indult Imolában, ahogy terveztük. Az első szabadedzésemet elkaszálta egy egész pályás sárga zászló, majd egy piros zászló, így összesen egy köröm lett. A második edzés már valamivel jobb volt, itt sikerült néhány kört teljesíteni és adatokat gyűjteni” – nyilatkozta pénteken a győri versenyző.

A bosszantó forgalmi helyzet az időmérőt is jellemezte. Az első felvonásban piros zászló vetett véget Levente körének, majd a két új első gumival megkezdett próbálkozását ismét sárga zászlók szakították meg. A következő körében újabb piros zászló jött, és az utolsó próbálkozására nem maradt új gumiszettje, ráadásul a célhoz közel ezt a körét is törölték egy újabb piros zászló miatt.

Az időmérő eredménye előrevetítette, hogy mindkét futam a felzárkózásról fog szólni Imolában. Az elsőben erre esély sem volt, miután Levente vétlenül belekeveredett az év legnagyobb rajtbalesetébe, és 60 méter után kénytelen volt feladni a versenyt.

Az első sorból induló Ruben Volt nem tudott elrajtolni és a mögötte érkező, népes mezőny több tagja is eltalálta az autóját. Láncreakció alakult ki, az elkerülő manőverre törekvő ellenfelek egymással is összeütköztek, így érkezett takarásból Levente is. Az ütközéshullám miatt azonnal leállították a versenyt, ami a pálya helyreállítása után újraindult, de az Aggressive Team Italia versenyzője a szombati futamon nem tudott részt venni.

Összetett 3. hely az U25-ben

Vasárnapra a csapat újjáépítette a Hyundai-t, a motorháztetőre Levente és a csapat tagjai is egyéni üzeneteket írtak a szezonzáró hétvége előtt, megköszönve az idei szezon során a közös erőfeszítéseket. A verseny egy idényzáróhoz méltó izgalmakat hozott Levente számára, a szerencse azonban ezúttal sem állt a 20 éves versenyző mellé.

A 15. helyről rajtolva csapattársával, Eric Brigliadorival körről körre egyre előrébb léptek: a rajt után Levente rögtön feljött a 13. helyre, majd kihasználták az ellenfelek hibáit és egy biztonsági autós fázis után már a 9. hely környékén haladtak. Néhány perccel a leintés előtt azonban Levente autóját eltalálta az egyik Audi, a koccanás következtében a bal első kerékjáratnál levált a szélesítés és a küszöb is, ezért kénytelen volt kiállni a boxba egy gyorsjavításra, amelynek köszönhetően visszacsúszott a 21. helyre.

„Kalandos versennyel zártuk a TCR Italy szezonját, de a pozitívumokra kell összpontosítani: remek volt az autó, az első 5 helyezett tempójával fel tudta venni a versenyt és megtartottam az összesített 3. helyet a 25 éven aluli versenyzők kategóriájában!” – összegzett a Hungarian Motorsport Academy tagja.

„A rajtom ismét nagyon jó volt, egyből sikerült 2-3 helyet hozni, és az első körökben kimaradtam a nagyobb gondokból. A csapattársammal tudtunk előrébb lépkedni, aztán volt egy Safety Car, de ott is jól el tudtunk lépni. A 8-9. helyen mentünk, az Audikkal viszont nem lehet tartani a lépést az egyenesekben, mindig beértek, és az egyik próbált megelőzni. Úgy gondoltam, hogy bőven elég helyem van elfordulni, de kissé összeértünk, amitől a kerékjáratnál levált a szélesítés és a küszöb is. Az utolsó előtti körben le is szakadt, ezért kiintettek a bokszba, így sajnos az egész verseny elúszott. A balesetig nagyon pozitívan alakult a futam: jól sikerült a rajt, a helyezkedés, a szituációk kezelése és a hétvégén most volt a legjobb az autóm is. Nagyon élveztem vezetni. A fiúk remekül összerakták és szuper beállítást is kaptam, amit nagyon köszönök nekik!”

„Az imolai versenyhétvégével lezárult a 2023-as szezon, amely során a TCR Europe és a TCR Italy versenysorozatban indultam az Aggressive Team Italia színeiben. Köszönöm szépen az egész csapat munkáját, külön kiemelve Mauro Guastamacchia csapatfőnököt, valamint Pepe Oriolát, Gianni Morbidellit és Hatvani Bálintot az értékes tanácsokért és a coachingért! Hálás vagyok édesapámnak, a partnereinknek és a Hungarian Motorsport Academy-nek a támogatásért, valamint a Fit4Race-nek és a MOTAM-nak a felkészítésért és a közreműködésért.”